Tek bir lokma hayatına mal oldu

İngiltere’de yaşayan ve fındık ile badem alerjisi olan Joseph Higginson, aynı tavuk yemeğini daha önce de hiçbir sorun yaşamadan yemişti. Ancak şimdi ailesi, alerjilerin zamanla daha da kötüleşebileceğini herkesin bilmesini istediklerini açıkladı.

27 yaşındaki tamirci Higginson’ın bir Hint restoranından verdiği siparişinde yemeğin badem içerdiği açıkça belirtilmişti ve tüm doğru alerji bilgileri sağlanmıştı. Polis konuyu araştırdı ancak paket servisle ilgili herhangi bir sorun bulamadı.

Manchester Evening News’in haberine göre evde körili tavuktan bir lokma yedikten sonra kalp krizi geçirdi. Kendisine yalnızca birkaç ay önce alerji teşhisi konmuştu.

Rochdale Adli Tıp Mahkemesi’ndeki soruşturmada, Haziran 2022’de bir alerji uzmanı tarafından görüldüğü ve daha sonra yapılan deri testiyle yer fıstığına, ağaç yemişlerine, bademlere ve Hindistan cevizine alerjisi olduğu doğrulandı.

28 Aralık 2022’de aile yemeği sırasında yaşanan trajedide, Higginson yemeğinden bir lokma aldı ve sonrasında banyoya koştu. Burada yığılıp kalan gence ailesi müdahale etti ama başarılı olamadı.

Hastaneye kaldırılan ve burada hayatını kaybeden Higginson’ın ölüm nedeninin “akut anafilaksi” olduğu söylendi. Daha önce de bu yemeği yiyen ama etkilenmeyen gencin durumu, alerjilerin ilerleyebileceği konusunda kamuoyunda merak uyandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x