Finans Devinin Desteği O Altcoin’e Yaradı: Yüzde 100 Yükseldi!

Hedera Hashgraph’ın yerel kripto para birimi HBAR, %100’lük şaşırtıcı bir artışla 0,18 dolara kadar yükseldi. 13 Nisan Salı günü, finans devi BlackRock, para piyasası fonunu tokenize etmek için Hedera Blockchain’den yararlanacağını açıkladı. Bu, HBAR fiyatının önceki Nisan ayının en yüksek seviyelerinin üzerine çıkması için güçlü bir alt akım sağladı. Özellikle altcoin, yüzde 100 oranında bir artış gerçekleştirdi.

BlackRock Hedera (HBAR) altcoin rallisini tetikledi

Gerçek dünya varlıkları (RWAs) sektörü için çığır açan bir gelişme olarak, Londra merkezli bir kripto varlık borsası, broker ve saklama kuruluşu olan Archax, BlackRock ICS ABD Hazinesi para piyasası fonunu (MMF) Hedera (HBAR) Blockchaininde tokenize etti. Bu başarı, Archax, HBAR Vakfı ve kurumsal düzeyde bir dijital varlık platformu olan Ownera arasındaki işbirliği sayesinde mümkün oldu.

Bu dönüm noktası, abrdn’in geçen yıl MMF’lerini Hedera blockchaininde başarılı bir şekilde tokenleştirmesini yansıtıyor. abrdn, Birleşik Krallık’taki en büyük aktif varlık yöneticisi olarak duruyor ve bu hareketin kripto dünyasındaki önemini daha da vurguluyor. Bu gelişme, Hedera (HBAR) için güçlü bir alt akım yaratmak için yeterliydi. HBAR için günlük işlem hacimleri %5440 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak 2,3 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, Hedera (HBAR) fiyatı son iki yılda ilk kez 0,15 doları aştı. Uzmanlara göre, boğalar bu ivmeyi korumaya devam ederse, rallinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine devam ettiğini görebiliriz. Altcoin, son 7 günde yüzde 90’ın üzerinde yükseliş sergiledi.

HBAR fiyat hareketi: Neler olacak?

Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş görünümüyle uyumludur ve HBAR fiyatını yukarı doğru itebilecek artan bir ivmeye işaret eder. Analistlere göre, daha fazla artış potansiyeli göz önüne alındığında, 0,1817 dolarlık gün içi zirvesinin ardından HBAR, istisnai bir yükseliş senaryosunda 0,2000 dolar veya hatta 0,3000 dolar gibi psikolojik kilometre taşlarını hedefleyerek daha yükseğe çıkabilir. Ancak bu yörünge HBAR boğaları arasında kâr alma eğilimlerinin kısıtlanmasına bağlıdır.

Tersine, kâr rezervasyonundaki bir artış altcoin fiyatında düşüşe yol açabilir. Özellikle, yüksek beyaz gölgeli hacim profillerinin önemli bir satıcı varlığına işaret ettiği 0,1096 dolar civarında önemli bir satış baskısı da olasıdır. Yirmi bir günlük hareketli ortalamanın 0,1038 doların altına inmesi, yükseliş söylemine meydan okuyacaktır. Böyle bir senaryo, HBAR için aşağı yönlü bir yörüngeye yol açabilir ve 0,0815 dolar seviyesi civarında destek arayabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x