CANLI | Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Fenerbahçe maçı sonrası açıklamalarda bulunuyor

Trabzonspor, Fenerbahçe maçından sonra yaşanan gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenliyor. 

CANLI | Basın toplantısında yapılan açıklamalar şu şekilde:

İlk olarak Trabzonspor Divan Başkanı Mahmut Ören açıklamalarda bulundu: 

“Şehrimizin bütün dinamikleriyle birlikte bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Bu sezon şampiyonluk yarışında bulunan iki kulübün başkan ve yöneticileri ortamı fazlasıyla germiştir. Trabzonspor – Fenerbahçe arasında tamamen sahada kalmasını arzu ettiğimiz ancak iki tarafta da maalesef var olan küçük bir holigan kesimin rekabete verdiği zarar ortadadır.”

“Yakın geçmişteki büyük bir travmatik olay yaşayan Halil Umut Meler’in yanlı ve basiretsiz tutumu yaşanan olayların tuzu biberi olmuştur.”

“Divan olarak sahaya yabancı madde atılmasını, sahaya girilmesini asla kabul etmemiz mümkün değildir. Ancak müsabaka boyunca rakip futbolcuların tahrik ve provokasyonlarını da objektif olarak değerlendirmek gerekir. Rakip futbolcuların tribünlere yönelik tahrikleri, olayların yaşanmasında belirleyici olmuştur.”

“Müsabaka sonrası gerek yazılı ve görsel medyada gerek sosyal medyada Trabzon şehri ve Trabzonspor camiasına yönelik acımasız, mesnetsiz, hakkaniyetten yoksun, iftira maiyetindeki karalama kampanyasının kabul edilmesi mümkün değildir. Trabzon ve Trabzonspor düşmanlığını görev bilen bu kişilerin suç unsurları içeren paylaşımlarıyla ilgili hukuk birimimiz gerekli işlemleri yapmaktadır.”

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın açıklamaları ise şu şekilde: 

“Konuşulacak çok şey var. İşin sonunda söyleyeceğimi başında söyleyeyim. Türkiye’de hiç bir kurum ve basın organı bu güzide şehrin taraftarı hakkında konuştuklarının hesabını ödeyeceklerdir. Bunun hesabı tek tek sorulacak.”

“İlk maçımızda başlayan güzel sürecin devam edeceğini söylemiştik. Bizi çok iyi ağırlamışlardı. Biz de Fenerbahçe’yi çok iyi ağırlayacağımızı söylemiştik. O maçta da ciddi hakem hataları vardı. Maçı bizden alıp diğer takıma vermeye çalıştı. O gün o hakemin hakemliğini bitireceğimizi söylemiştik ve bitirdik. Trabzonspor için bunu yapan herkesin sonu aynı olacaktır.”

“İçerde birbirimizi yiyebiliriz ancak Trabzonspor’un haklarını sonuna kadar savunacağımızı herkes bilir. “

“Trabzonspor maçlarında devreye girmeyen o VAR… İçindekiler diyeyim… Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın pozisyonlarında üç pozisyon beş pozisyon geriye giderek inceleme yapıyor. Biz bunları görmüyor muyuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x